השכרת דוכני מזון לאירועים – הרכיב הסודי שעושה אירועים בלתי נשכחים

תוכן עניינים

השכרת דוכני מזון לאירועים – הרכיב הסודי שעושה אירועים בלתי נשכחים 🙂 אומרים שהחלק שמגדיר הכי הרבה הצלחה של אירוע משפחתי או ציבורי הינו המזון המוגש בו. מלבד שירותי ההסעדה, ישנו עוד רכיב אחד בפאזל שהופך אירועים לבלתי נשכחים: השכרת דוכני מזון לאירועים, בשלל סוגי מזונות וטעמים, בפתיחת האירוע, במהלכו ובסופו. שיהיה במזל טוב, ובתיאבון!

אירועים משפחתיים, כמו גם אירועים ציבוריים ועסקיים, הינם הפקה מורכבת למדי: יש בה לא מעט ספקים שצריך לנהל במקביל, לתזמן היטב את כניסתו של כל ספק בזמן שלו לפי תוכנית האירוע, ולוודא שאין תקלות בזרימה של ההתרחשויות המתוכננות בו.

כך למשל, ישנם שלבים שונים של מוסיקה באירועים משפחתיים, לרבות תזמון מדוייק של הפסקות עבור אוכל, ומצד שני זמני ריקוד שונים על רחבת הריקודים. דוגמא נוספת הינה חלוקת האטרקציות לאירועים לפי זמנים ומתחמים במתחם האירוע הכללי – ישנן אטרקציות לילדים וצעירים, ולעומת זאת אטרקציות למבוגרים יותר.

לפעמים, האטרקציות הללו תלויות זמן – כמו למשל פתיחתן של פינות ישיבה ואספקת שירותי מלצרות עבור היושבים בהם, או פתיחה וסגירה של מתחם משחקי מחשב עבור הילדים בזמנים שנקבעו מראש באירוע.

אולם בסופו של דבר, אחד הדברים שעליהם יקום וייפול הזיכרון של האורחים מן האירוע, לשבט או לחסד, הינו טיב ואיכות האוכל המוגש בו. בניגוד לעבר, כל סוגיית המזון באירועים הפכה להפקה בפני עצמה, שהיא יותר גדולה משירותי ההסעדה המסורתיים המוגשים לשולחנות האורחים.

אם פעם הסעדה באירועים היתה כמעט אך ורק המזון שהוגש לשולחנות האורחים בשלבים שונים של האירוע, כיום יש דגש גדול גם על הבופה המוגש לאורחים בתחילת האירוע עצמו, עוד בשלב ההתכנסות לפני תחילת האירוע החגיגי עצמו.

בנוסף, חלק מן האטרקציות שהפכו לסטנדרט כמעט בכל סוג של אירוע משפחתי, ציבורי או עסקי, הינו השימוש בדוכני אוכל לאירועים, עם שלל מיני מזונות המוגשים בהם, לפי נושאים ותחומי אוכל, או לפי מאכלי עדות שונים (מזון איטלקי, ים תיכוני, אסייתי וכד’).

השכרת דוכני מזון לאירועים

אכן, השכרת דוכני מזון לאירועים הפכה לסטנדרט מוביל בענף האירועים בישראל, כאשר המגוון הענקי ושילובי המזון האינסופיים המוגשים בדוכני מזון לאירועים יוצר מצב שבו אין אירוע אחד דומה למשנהו בכל הקשור לסוגי האוכל המוגשים באותם דוכנים.

השכרת דוכני מזון לאירועים , מה שנקרה אוטו אוכל, צריכה להיעשות בהתאמה לסוג ולאופי האירוע עצמו. אם לאירוע יש נושא או מסר מרכזי, גם דוכני המזון המוצבים בו יכולים וצריכים לחזק את המסר הזה – אם לא בסוג המזון, לפחות בעיצוב שלהם.

בעת תכנון השכרת דוכני מזון לאירועים, חשוב שהמזון שיוגש בהם ישלים את המזון המרכזי המוגש לשולחנות האורחים, אם אכן מוגש מזון לשולחנות. ישנם גם אירועים בהם השכרת דוכני מזון לאירועים נעשית על מנת להוות את מנת האוכל העיקרית באירוע, כך שאין הגשה לשולחנות; באירועים כאלו הגשת האוכל היא הגשה עצמית, או חצי עצמית – דרך מגישים העומדים לצד או מאחורי הדוכן עצמו.

כמו כן, רצוי שבעת השכרת דוכני מזון לאירועים תקפידו על מגוון רחב ככל האפשר של מזון, על מנת לקלוע לטעמם של כל האורחים. גם אם המזון מגיע עם מאפיין מרכזי אחד, למשל מזון טבעוני או צמחוני, כדאי שיוגש בדוכני המזון המושכרים מקסימום סוגי תבשילים ומזונות החוסים תחת אותו מאפיין מזון מרכזי. ריבוי המתכונים והאפשרויות בתחום זה יוצר אינספור שילובים וטעמים שיכולים להיות מוגשים גם אם ישנו נושא או תוכנה מרכזית משותפת לכל סוגי המזון המוגשים באירוע.

מאמרים נוספים:

השכרת דוכנים לאירועים

כל הסוגייה של השכרת דוכני מזון לאירועים פותחת חלון לענף רחב יותר של סקטור השירות לאירועים, הכולל השכרת דוכנים לאירועים באופן כללי. דוכנים לאירועים יכולים להכיל לא רק מזון, אלא גם אטרקציות אחרות – כגון סדנאות, משחקים, מוצרים, מזכרות, צילומים מן האירוע ועוד.

באירועים משפחתיים, וביתר שאת באירועים עסקיים וציבוריים, ניתן להשכיר דוכנים שונים, בין אם על ידי בעלי האירוע, או על ידי גורמים אחרים המבקשים להציג את מרכולתם בפני באי האירוע.

שילוב אטרקציות לאירועים ודוכנים הינו שילוב מתבקש, לפי אופי האטרקציות כמובן: אטרקציות המצריכות שולחנות יכולות להתאים גם עבור דוכנים. בדרך כלל, אטרקציות על דוכנים מלוות במפעיל או מדריך, המשגיח על השימוש או ההשתתפות של האורחים באטרקציה עצמה – במיוחד אם יש אלמנטים של בטיחות בעת השימוש באטרקציה עצמה.

השכרת דוכנים לירידים

ירידים הם דרך נהדרת למשוך קהל רלוונטי לנושא או תחום עיסוק מסוים, והזדמנות עבור ספקים ויצרנים באותו תחום להציג לאותו קהל את מרכולתם. לכן השכרת דוכנים לירידים הכוללים מיני מאכלים וקינוחים במעטפת שיווקית של סטנדים לתצוגה מקרטון, הינה השקעה מצויינת לשיווק ופרסום על עסק באותו ענף בו היריד עוסק.

להבדיל מהשכרת דוכני מזון לאירועים, הנעשית על ידי בעלי האירוע עצמו בדרך כלל, השכרת דוכנים לירידים נעשית על ידי גורמים צד ג’, המבקשים להיות חלק מן היריד או האירוע. עוד הבדל חשוב הינו מבחינה כספית: השכרת דוכני מזון לאירועים עולה כסף לבעלי האירוע, בעוד השכרת דוכנים לירידים מכניסה כסף לבעלי האירוע.

בעת תכנון ירידים, בעלי היריד צריכים לקבוע כמה דוכנים להשכרה יהיו במקום, בין היתר על פי גודל השטח הפיסי שיש במקום, וכן לקבל החלטה בדבר גובה השכירות של דוכן שתיגבה מכל ספק או חברה הרוצים להשכיר דוכן באירוע.

מנקודת המבט של משכירי הדוכנים בירידים, עליהם לבדוק שהעלות של השכרת הדוכן משתלמת עבורם ביחס לפוטנציאל הרווח או היקף העסקים שהם יוכלו לעשות באותו יריד, וכן לתכנן את העיצוב והתוכן של הדוכן ביחס לגודל הדוכן אותו הם משכירים.

דוכנים להשכרה בירידים הם ענף בפני עצמו. ברוב הירידים, לצד הדוכנים המקצועיים בנושא היריד עצמו, ישנם גם דוכני אוכל עבור באי היריד, או עמדות פוד טראק, הזמינות להשכרה או הצבה בכל איזור בארץ – כך למשל, אם היריד מתקיים בירושלים, בעלי היריד יכולים להזמין בעלים של פוד טראק בירושלים להציב אותו ביריד, בתמורה לדמי שכירות כמובן.

מאמרים שיכולים לעניין אותך

בשר אונטריב במעשנה
בלוג
בשר מהמעשנה אונטריב

  קצת על בשר אונטריב במעשנה בשר מהמעשנה אונטריב הוא מאכל עשיר בטעמים ומסורתי המגיע מהמטבח האמריקאי. הבשר

תוכן עניינים

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם
iconmail